Lirepi

LIREPI

Zespół LIREPI powstał z inicjatywy dwójki pasjonatów lirycznych tekstów, oprawionych w brzmienie gitary akustycznej. Formuła twórczości oraz nazwa zespołu została ostatecznie przyjęta jesienią 2016r. Tajemniczo brzmiące Lirepi pochodzi od lirycznych piosenek, które mają być podstawą twórczości duetu. Muzycy jako mieszkańcy Bieszczadu, nie stronią w swoich kompozycjach od inspiracji regionem. W tekstach przekazują echa bieszczadzkiej historii, legend czy zwykłej codzienności, zaobserwowanej przez pryzmat osobistych odczuć i doświadczeń. Artyści wplatają je w aranżacje muzyczne na gitarę i flażolet, wzbogacane niekiedy cajonem i innymi perkusjonaliami.

Ulubionym medium kontaktu muzyków z odbiorcami są kameralne koncerty, podczas których mogą nawiązać bliski kontakt z publicznością.

LIREPI nie stroni od dużej sceny, chętnie pojawia się na festiwalach piosenki poetyckiej i turystycznej. 
Największe sukcesy duetu to: 
3-cie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju w 2018r. 
1-sze miejsce na przeglądzie Natchnieni Bieszczadzka Wiosną w Rzeszowie w 2018r. 


Poza tym można ich było usłyszeć na festiwalach: Bakcynalia w Lublinie, Yapa w Łodzi, Przy Kominku w Kielcach, Festiwal Doliny Sanu w Mucznem, Natchnieni Bieszczadem w Cisnej.

W czerwcu 2018r. ukazała się płyta zespołu “Ukryta Uprzejmość”, zawierająca 11 autorskich utworów.

Wybrane stacje i audycje radiowe, w których można usłyszeć piosenki Lirepi oraz innych wykonawców z kręgu piosenki poetyckiej: “Gitarą i Piórem” – Trójka Polskiego Radia, “Pod Wielkim Dachem Nieba” – internetowe Radio Szafir, “Muzyczne Zerkadełko” – Radio Palotti FM w Krakowie, “Synkopa Słowa” – Radio Ostrowiec, “Baza Ludzi z Mgły” – Akademickie Radio Centrum w Rzeszowie