Damian i Nina Bojarscy-kliknij zobacz zdjęcia

Nina Bojarska

Autorka książek min. „Piękni z Natury” i „Zdrowi z Natury” oraz wielu artykułów prasowych na temat ziół, naturalnych kosmetyków i zdrowego odżywiania. Redaktor naczelna magazynu o Bieszczadach „Miś ę chce Bieszczad”  Na stałe również współpracuje redakcyjnie z magazynem Żyj Naturalnie. 

Właścicielka marki Nineczka Majóweczka – naturalne kosmetyki z serca Bieszczad,

www.nineczkamajoweczka.bieszczady.pl

Damian Bojarski

Kocha Bieszczady i zagląda w każdy ich kąt pieszo i samochodem terenowym odkrywając opuszczone wsie Bieszczadzkie i badając ich ruiny. Pasjonuje się prawdziwą historią tego regionu i ludzi tu kiedyś żyjących. Prowadzi małą olejarnię w której na ręcznej drewnianej prasie tłoczy tak jak to robiła przed wojną jego babcia Bazyla – oleje. Wszystko robione jest w 100% ręcznie z poszanowaniem natury. Oleje takie jak lniany, konopny, rzepakowy czy słonecznikowy podbiły podniebienia najlepszych szefów kuchni z całej Polski.  Wszystko to pod marką Spiżarni Babci Bazyli. W Spiżarni znaleźć można również herbaty takie jak z pokrzywą, z rokitnikiem czy z malinami – wszystkie z ręcznie zbieranych ziół.

www.spizarniababcibazyli.pl

 Parę lat temu na zawsze porzucili miasto i wybrali Bieszczady. Pasjonaci i propagatorzy życia zgodnie z naturą, zielarstwa, zdrowego odżywiania i fitoterapii. Prowadzą warsztaty, kursy oraz spotkania.

Wspólnie założyli i prowadzą Fundację „Zdrowi z Natury” www.fundacjazdrowiznatury.pl  której celem jest propagowanie regionu Bieszczadzkiego oraz zdrowego stylu życia. Prywatnie witarianie i bardzo szczęśliwi ludzie.