I Podkarpacki Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej

Wydarzenie odbyło się w Centrum Studenckim Politechniki Rzeszowskiej.
Do przeglądu zgłosiło się 9 wykonawców (z Rzeszowa, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Ustrzyk Dolnych i Sanoka. W trakcie przeglądu był zorganizowany konkurs wiedzy o Bieszczadach, z atrakcyjnymi nagrodami. Publiczność miała okazję sprawdzić swoją wiedze w tym zakresie. I tu trzeba pochwalić, że była na wysokim poziomie.

W konkursie piosenki uczestniczyły zespoły jedno, dwu, trzy i cztero osobowe. Z Ustrzyk Dolnych zawitał zespół Lirepi i trio. Wystąpili także soliści: Sebastian Wiśniewski z Rzeszowa, Maksymilian Janas z Boguchwały.e Stalowej Woli, swoją obecność zaznaczył Krzysztof Karasiński artysta muzyk ze Stalowej Woli, z Tarnobrzega przyjechała Kapela z Przypadku. Bardzo ciekawe występy mieli Andrzej Czyż i Piotr Łagodzic. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia w kwestii wyłonienia zwycięzców. Zostały przyznane 3 wyróżnienia: dla Andrzeja Czyża, Zespołu Lirepi z Ustrzyk Dolnych i Piotra Łagodzica. Nagrodą była nominacja do wystąpienia na X Jubileuszowym Festiwalu Natchnieni  Bieszczadem w Cisnej, który odbędzie się w dniach 20-21 lipca 2018 roku. Pozostali uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Niespodzianką wieczoru był koncert zespołu Piece of Cake oraz koncert gwiazdy: zespołu Grzane Wino. Po koncertach odbyło się na scenie wspólne śpiewogranie .Została zaśpiewana piosenka „Hej przyjaciele zostańcie ze mną” oraz „Rajd, Rajd, Bieszczadzki Rajd”. 

W czasie przeglądu można było podziwiać prace malarskie i fotografie dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich, wykonane na dzień bieszczadzki, który odbył się 17 listopada 2017 roku.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem, Politechnika Rzeszowska, Szkoła Podstawowa nr 16 z Rzeszowa, Optyk i Nieruchomości Kwaśniak, Tablitekpro oraz Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Inicjatywę wspierali – Sklep górski Elbrus, Elektromontaż, Inżynieria Rzeszów, Hotel Fryderyk, Optyk  Kwaśniak, Catering Ania, Hotel Zacisze, Car-rental.pl, Hotel Bristol, Nieruchomości Kwaśniak, Masterschool,  Explore Adventure, Maxlift, La Grotta, Blue Diamond, Lord Jack, Kobiecowo. Patronatami honorowymi: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Politechnika Rzeszowska, Wójt gminy Cisna. Patroni medialni to:  TVP 3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Nowiny  24, Echo Rzeszowa, Gazeta Vip, Radio Centrum Politechniki Rzeszowskiej.

Po Bieszczadzku – do rychłego niebawem….