Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem

14 Lutego 2019 odbył się koncert walentynkowy zespołu Grzane Wino. Na koncert przybył komplet publiczności. Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem było współorganizatorem tego wydarzenia wraz z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

Koncert odbył się z okazji wydania nowej płyty zespołu, która była debiutem fonograficznym roku 2019 Radia Centrum. Stowarzyszenie zaprosiło wielu wystawców bieszczadzkich i nie tylko. I tu należy wymienić: Krzysztof Koziołkiewicz-artysta, rzeźbiarz, malarz, Monika Jesioń Karnasiewicz-rękodzieło, Magdalena Froń-rękodzieło, Dorota Zielnińska-Anieli, Jacek Pyś-artysta, metaloplastyka, Jadwiga Denisiuk-galeria ikon z Cisnej, Marek Pyś-aktor filmowy i teatrakny oraz Karol Wania-sery.

Z zespołem Grzane Wino wystąpili laureaci przeglądu piosenki turystycznej i poetyckiej który się odbył na Politechnice Rzeszowskiej w osobach Marcela Kotuła-uczeń V klasy szkoły podstawowej oraz Wiktora Kotuła-ucznia I klasy szkoły podstawowej.

Po koncercie odb...

 Miasteczko Świąteczne na Rynku Rzeszowskim 8-21 Grudnia 2018

Przez dwa tygodnie, w godzinach 12-20 można było oglądać bieszczadzkie wystawy i nie tylko. W Miasteczku świątecznym uczestniczyli między innymi: Jacek Pyś -metaloplastyka, Marek Pyś -aktor filmowy, Tadeusz Wojnarowski-Karczma  Łemkowyna produkty regionalne rzeżby obrazy, Krzysztof Koziołkiewicz -artysta plastyk -rzeźby witraże obrazy wyroby z metalu, Monika Jesion-Karnasiewicz –rękodzieło, Magdalena Froń - rękodzieło, Karol Wania –sery, Dariusz Bober, Wiesław Kwaśniak –Optyk Kwaśniak, SKPB -Ewa Bogusz i Bartłomiej Majda, ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów SP 16 w Rzeszowie pod nadzorem dyrektor Doroty Rząsy.

W dniu 21 grudnia odbyła się Wigilia Miejska, a na głównej scenie zagrali charytatywnie zespół Grzane Wino oraz Piotr Rogalik Rogala. W trasie podziemnej odbyła się Wigilia Bieszczadzka z udziałem wyżej wymienionych artystów. Przez 2 tygodnie na balkonie hotelu Bristol widniała reklama Na...

 W dniu 23 XI 2018 odbył się Dzień Bieszczadzki w Stalowej Woli na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym. Wydarzenie Bieszczadzkie odbyło się w ramach Otwartych Dni Politechniki Rzeszowskiej. Było bardzo duże zainteresowanie młodzieży szkół średnich, która miała okazje spotkania się z wieloma wystawcami bieszczadzkimi, poetami oraz artystami. Odbyły się koncerty zespołów takich jak: Kapela z Przypadku, Krzysztof Karasiński, Andrzej Czyż, Grzane Wino. Wydarzenie było współorganizowane z Politechniką Rzeszowską, a w organizacje włączyło się wiele osób ze stowarzyszenia: Bartłomiej Majda, Ewa Bogusz, Mariusz Zaborski, Beata Staroń, Małgorzata Filip, Karol Kwaśniak, Tadeusz Wojnarowski, Jacek Pyś, Jolatna Olszewska, Karol Drozd, Magdalena Koryl, Wiesław Kwaśniak, Robert Grzesik, Dorota Rząsa.

 Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej 17 Listopada 2018

Odbyło się ogłoszenie wyników wojewódzkiego konkursu w kategorii malarstwo fotografia i piosenka(spłynęło ponad 700 prac).Większość prac była wyeksponowana podczas wydarzenia.Konkurs został zorganizowany przez Panią Dyrektor SP16 w Rzeszowie Dorote Rząse.Tak jak w każde wydarzenie było zaangażowane wiele osób :Ewa Bogusz,Bartek Majda,Beata Staroń,Małgorzata Filip,Mariusz Zaborski,Karol Kwaśniak,Krzystof Kwaśniak,Kacper Kwaśniak,Karol Drozd,Robert Grzesik,Robert Twardowski,Piotr Łagodzic,Wiesław Kwaśniak,Tadeusz Wojnarowski,Studenki Samorządu Politechniki Rzeszowskiej.W wydarzeniu uczestniczyło wielu wystawców bieszczadzkich: Krzysztof Koziołkiewicz, Agnieszka Banaszek z Przysłupia, Anieli-Dorota Zielińska, Janusz Kusal, Monika Jesion Karnasiewicz, Tadeusz Wojnarowski Karczma Łemkowyna, Winnica Mazurak, Firma Holser- Karol Wania, restauracja Stolarnia. Karol Kwaśniak zorganizował stoisko żeglarskie z wielom...