Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem

14 Lutego 2019 odbył się koncert walentynkowy zespołu Grzane Wino. Na koncert przybył komplet publiczności. Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem było współorganizatorem tego wydarzenia wraz z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

Koncert odbył się z okazji wydania nowej płyty zespołu, która była debiutem fonograficznym roku 2019 Radia Centrum. Stowarzyszenie zaprosiło wielu wystawców bieszczadzkich i nie tylko. I tu należy wymienić: Krzysztof Koziołkiewicz-artysta, rzeźbiarz, malarz, Monika Jesioń Karnasiewicz-rękodzieło, Magdalena Froń-rękodzieło, Dorota Zielnińska-Anieli, Jacek Pyś-artysta, metaloplastyka, Jadwiga Denisiuk-galeria ikon z Cisnej, Marek Pyś-aktor filmowy i teatrakny oraz Karol Wania-sery.

Z zespołem Grzane Wino wystąpili laureaci przeglądu piosenki turystycznej i poetyckiej który się odbył na Politechnice Rzeszowskiej w osobach Marcela Kotuła-uczeń V klasy szkoły podstawowej oraz Wiktora Kotuła-ucznia I klasy szkoły podstawowej.

Po koncercie odb...

 Miasteczko Świąteczne na Rynku Rzeszowskim 8-21 Grudnia 2018

Przez dwa tygodnie, w godzinach 12-20 można było oglądać bieszczadzkie wystawy i nie tylko. W Miasteczku świątecznym uczestniczyli między innymi: Jacek Pyś -metaloplastyka, Marek Pyś -aktor filmowy, Tadeusz Wojnarowski-Karczma  Łemkowyna produkty regionalne rzeżby obrazy, Krzysztof Koziołkiewicz -artysta plastyk -rzeźby witraże obrazy wyroby z metalu, Monika Jesion-Karnasiewicz –rękodzieło, Magdalena Froń - rękodzieło, Karol Wania –sery, Dariusz Bober, Wiesław Kwaśniak –Optyk Kwaśniak, SKPB -Ewa Bogusz i Bartłomiej Majda, ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów SP 16 w Rzeszowie pod nadzorem dyrektor Doroty Rząsy.

W dniu 21 grudnia odbyła się Wigilia Miejska, a na głównej scenie zagrali charytatywnie zespół Grzane Wino oraz Piotr Rogalik Rogala. W trasie podziemnej odbyła się Wigilia Bieszczadzka z udziałem wyżej wymienionych artystów. Przez 2 tygodnie na balkonie hotelu Bristol widniała reklama Na...

 W dniu 23 XI 2018 odbył się Dzień Bieszczadzki w Stalowej Woli na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym. Wydarzenie Bieszczadzkie odbyło się w ramach Otwartych Dni Politechniki Rzeszowskiej. Było bardzo duże zainteresowanie młodzieży szkół średnich, która miała okazje spotkania się z wieloma wystawcami bieszczadzkimi, poetami oraz artystami. Odbyły się koncerty zespołów takich jak: Kapela z Przypadku, Krzysztof Karasiński, Andrzej Czyż, Grzane Wino. Wydarzenie było współorganizowane z Politechniką Rzeszowską, a w organizacje włączyło się wiele osób ze stowarzyszenia: Bartłomiej Majda, Ewa Bogusz, Mariusz Zaborski, Beata Staroń, Małgorzata Filip, Karol Kwaśniak, Tadeusz Wojnarowski, Jacek Pyś, Jolatna Olszewska, Karol Drozd, Magdalena Koryl, Wiesław Kwaśniak, Robert Grzesik, Dorota Rząsa.